Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

08.01.2022

1 Kelime 1 İşlem Yarışmasıyla Cahit Arf'ı Andık

İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları Matematik Bölümümüz, cebir konusunda yaptığı çalışmalarla dünyada tanınan önemli bir matematikçi olan Cahit Arf’ı öğrencilerimize tanıtma amaçlı çeşitli etkinlikler düzenledi.

1 Kelime 1 İşlem Yarışmasıyla Cahit Arf'ı Andık

Cahit Arf'i Anma Haftası Etkinlikleri kapsamında 7, 8, Hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimizden oluşan takımlar ''1 Kelime 1 İşlem Yarışması''na katıldılar.

Yarışmaya katılan Hasse, 10 TL, Cebir ve Halka takımlarında yarışan öğrencilerimizi tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.

Özellikle Sentetik Geometri problemlerinin pergel ve cetvel yardımıyla çözülebileceği konusunda çalışmaları bulunan Arf halkaları ve Arf değişmezi olarak literatüre adını yazdıran Cahit Arf’i saygıyla anıyoruz.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat