Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

17.11.2022

Cumhuriyetimizin 99. Yıl Dönümünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettik

8. sınıf öğrencilerimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'i ziyaret etti.

Cumhuriyetimizin 99. Yıl Dönümünde Anıtkabir'i Ziyaret Ettik

İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları 8. sınıf öğrencilerimiz, 8. sınıf öğrencilerimiz, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebedi istirahatgahı Anıtkabir'i ziyaret etti. Öğrencilerimiz, arkadaşları ve öğretmenleri ile gerçekleştirdikleri Anıtkabir ziyareti sonrası Ankara ve Eskişehir'i de gezme fırsatı yakaladı. 

Öğrencilerimiz gezinin ilk gününde, Eskişehir’de Balmumu Heykel Müzesi, Sazova Parkı, Odun Pazarı Evleri gibi şehrin önemli simgesel alanlarını gezdiler. Eskişehir’in ardından Ankara’ya doğru yola çıkan öğrencilerimiz, Feza Güzey Bilim Merkezi, Ankara Kalesi, Kurtuluş Müzesi, Anadolu Medeniyetleri ve Etnografya Müzelerini ziyaret ettiler. Ardından milli mücadele döneminde önemli kararların alındığı 1.ve 2. Meclis'e, Meclis ziyareti sonrası ise Anıtkabir'e gittiler.

Aslanlı Yol’dan yürüyerek tören alanına geçiş yapan öğrencilerimiz, Atatürk’ün mozolesine çelenk bırakarak saygı duruşunda bulundular.

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü saygı ve minnetle anıyoruz.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat