Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

25.01.2021

Doç. Dr. Yavuz Samur Ebeveynlere Seslendi, Çocuklarınızın Sokağı Olur Musunuz?

Doç. Dr. Yavuz Samur “Dijital Çağda Çocuk Yetiştirmek” konusuyla Instagram hesabımızdan canlı yayın konuğumuz oldu.

Doç. Dr. Yavuz Samur Ebeveynlere Seslendi, Çocuklarınızın Sokağı Olur Musunuz?

Konuğumuz uzaktan eğitim sürecinde dikkat edilmesi gerekenler, oyunlar, ekran-sosyal medya kullanımının düzenlenmesi, evde yapılabilecek etkinlikler, faydalanılabilecek kaynaklar, ekran süreleri ve teknoloji kullanımının sınırlandırılması gibi konularda önemli bilgiler paylaştı.

Samur, ekran bağımlılığı ve bağlılığının farklarına değinirken sınır koymanın ebeveynlerin görevi olduğuna vurgu yaptı.

Çocukları oyunlardan uzak tutmak yerine yaşlarına uygun, eğlenceli, öğretici oyunlara yöneltmenin daha uygun olduğunu söyleyerek yaş gruplarına göre bazı oyun önerilerinde bulundu.

12 yaşından küçük çocukların akıllı telefonunun olmaması, 13 yaşından küçük çocukların ise sosyal medya hesaplarının olmamasını tavsiye etti.

Konuğumuz, "eskiden sokak kültürü vardı ve çocuklar sokaklarda sosyalleşebiliyordu, artık çocukların bir sokağı yok, çocukların sokağı ebeveynler olmalı, lütfen çocuklarınızın sokağı olur musunuz?" diyerek, ebeveynlere sesledi.

Yayının tamamını izlemek için Lütfen tıklayınız.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat