Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Kampüs Yaşamı

Güvenlik ve Güvenli Yaşam


 

 

İTÜ Geliştirme Vakfı İzmir Okulları, kalabalık yerleşim alanlarına uzak olması ile öğrencileri için doğal güvenlikli bir yerleşim alanı sağlamaktadır. 

Kampüs girişleri Kuzey ve Doğu olmak üzere iki ayrı kapıdan gerçekleştirilmektedir. Her iki kapıda da Delta Güvenlik Şirketi tarafından görevlendirilen eğitimli ve tecrübeli güvenlik görevlileri, 24 saat boyunca görev yapmaktadır. 

 

 

Kampüse; öğrenciler, öğrenci velileri, öğretmenler ve idari personel kendileri adına tahsis edilen özel dijital kartlarla, turnikeleri kullanarak giriş ve çıkış yapabilmektedir. 

Ayrıca kampüsümüz, güvenlik personeli tarafından 24 saat boyunca izlenen 95 adet güvenlik kamerası ile kontrol altında tutulmaktadır. 

Sivil savunma, deprem, yangın, doğal afet gibi durumlar için oluşturulan Acil Durum Eylem Planı, güvenli yaşam uzmanı tarafından belirli aralıklarla güncellenir. 

Her yıl planlı olarak gerçekleştirilen öğrenci, çalışan ve velilerimizi de kapsayan eğitim ve uygulamalarla güvenli yaşam bilinci pekiştirilir. Kampüs içerisinde yer alan merkezi kontrollü adresli yangın algılama sensör sistemi ile kampüs içerisindeki herkesin güvenliği maksimum düzeyde sağlanır. 

Okulda görev yapan iş sağlığı ve güvenliği uzmanı ile güvenli yaşam uzmanı düzenli olarak risk analizlerini günceller ve tüm çalışanlara bu alanda gerekli eğitim ve uygulama desteğini verir.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat