Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

08.06.2021

İTÜ GVO İzmir To Bee Meslek ve Kariyer Günü

Lise öğrencilerimiz, To Bee Meslek ve Kariyer Günü’nde alanında uzman, birbirinden değerli konuklarla bir araya geldi.

İTÜ GVO İzmir To Bee Meslek ve Kariyer Günü

Öğrencilerimizin üniversite ve meslek seçimleri için önemli bir basamak niteliğinde olan etkinlikte; yapay zeka alanında özel bir yazılım firması olan genç girişimci Melda Akın, bu dünyanın hukukçulara, arkeologlara, sporculara, sanatçılara, tarihçilere ihtiyacı var, herkesin yeteneği neyse o yöne gidilmeli, diyerek bireysel yetenek alanlarına vurgu yaptı.

Avukat İlker Akanlar, uluslararası hukuk konusunda alınan eğitimi, kendi içinde nasıl geliştirmeleri gerektiği yönünde önerilerde bulundu.

İTÜ Mezunu Makine Mühendisi Mert Çelikbilek, hayatın her alanında, güzümüzle gördüğümüz her yerde makine mühendisliğin dokunuşlarını görebileceğimizi, o denli geniş bir çalışma alanı olduğunu söyledi.

Üsküdar Üniversitesi Prof. Dr. Deniz Ülke Arıboğan, "Uluslararası ilişkilercilik diye bir meslek grubu yok, dolayısıyla sosyoloji, tarih, felsefe gibi bilgi yoğunluğu içeren bir bilim alanından söz ediyoruz, kendinizi her an, her alanda geliştirmek ve bu gelişime açık olmak zorundasınız."dedi.

İEÜ Medikal Park Hastanesi Başhekim Yardımcısı Dr. Özlem Ecemiş, hekimliğin çok yüce, dünyanın her yerinde geçerli, insana farklı bir vizyon ve ruh veren bir meslek olduğunu belirtti.

Yaşar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cemali Dinçer, mühendislerin karmaşık teknolojik sistemleri tasarladıklarını, kurduklarını, işlettiklerini aktardı. Mühendisliğin biyolojik sistemler gibi devamlı gelişim ve değişim gerektiren bir alan olduğuna vurgu yaptı.

Öğrencilerimizin ideallerinde yer alan mesleklerin en başarılı isimlerinden, alana dair tüm bilgileri edinme fırsatı buldukları etkinliğe katılan tüm değerli konuklarımıza teşekkür ediyoruz.

 


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat