Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

17.11.2022

Öğrencilerimiz Osmanlı Başkentleri Gezisine Katıldı

7.sınıf öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler bölümümüzün düzenlediği Osmanlı Başkentleri gezisinde, Bursa, İstanbul ve Edirne illerine gittiler.

Öğrencilerimiz Osmanlı Başkentleri Gezisine Katıldı

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel İzmir Ortaokulu 7.sınıf öğrencilerimiz, Sosyal Bilgiler bölümümüzün düzenlediği Osmanlı Başkentleri gezisinde, Bursa, İstanbul ve Edirne illerine gittiler.

Gezinin ilk durağı olan Bursa’da, 2.Murad Külliyesi, Tophane, Ulu Camii ve Yeşil Camii’yi ziyaret ettiler. Gezinin devamında İstanbul’da boğazda tekne turuna katılarak güne başladılar.

Dolmabahçe Sarayı, Ayasofya Camii ve Sultanahmet Camii ziyaretlerinin ardında Edirne’ye yola çıktılar.

Edirne’de Unesco Dünya Miras Listesi’nde yer alan Selimiye Camii, 2.Bayezid Külliyesi ve Lozan Antlaşması ile topraklarımıza katılan Karaağaç ile Lozan Anıtı’nı ziyaret ettiler.

Gezimizde öğrencilerimiz, Osmanlı mimarisini tanırken, tarihi ve kültürel mirasımızı yakından görme fırsatı buldular.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat