Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

08.01.2022

Öğrencilerimizden Doğa ve İnsan Sergisi

Müze ve galeriler, sanat eğitimi alanında bireyin duygu, düşünce ve hayal dünyasını geliştirip yaratıcılığını olgunlaştırılabilmesi için doğal eğitim yerleri olarak son derece değerlidir. Bizler de okulumuzda yapılan kültürel, sanatsal geziler ve ziyaretlerle, öğrencilerimizin yaşamlarına farklı bir pencere açmalarını sağlamaktayız.

Öğrencilerimizden Doğa ve İnsan Sergisi

Okulumuzda dönem boyunca yaptığımız Arkas Sanat Galerisi “Doğa, Bahçeler, Düşler” sergisi ziyaretlerinde, 5.6. ve 7. sınıf öğrencilerimiz, bir sanat eserini yapıldığı dönem ve şartlara göre analiz etmeyi öğrendiler. Bir sanat eserinin görsel özellikleri, izlenimcilik-art izlenimcilik, fovizm akımları hakkında bilgi edindiler.

8. sınıf öğrencilerimiz ise aynı dönemin ünlü sanatçılarından biri olan Vincent Vangogh’un eserlerinden esinlenerek özgün sanat eserleri çıkardılar.

Öğrencilerimizin, sergiden esinlenerek yaptığı özgün eserler “Doğa ve İnsan” adlı sergi okulumuzda sergilenmiştir.


Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat