Bu web sitesinde çerezler kullanılmaktadır

İçeriği ve reklamları kişiselleştirmek, sosyal medya özellikleri sunmak ve trafiği analiz etmek için çerezler kullanıyoruz. Sitemizi kullanımınızla ilgili bilgileri ayrıca sosyal medya, reklamcılık ve analiz iş ortaklarımızla paylaşabiliriz. İş ortaklarımız, bu bilgileri kendilerine sağladığınız veya hizmetlerini kullanırken topladıkları diğer bilgilerle birleştirebilir.

Haberler

24.10.2020

TÜBİTAK Proje Yarışmasında Bölge Birinciliği

Öğrencimiz Ceren Yaman, TÜBİTAK 14. Ortaokul Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışması İzmir Bölge elemelerinde Tarih branşında "Karikatür-Tarih ve Mizahın Çocuklarla Eğlenceli Buluşması" adlı projesi ile BÖLGE BİRİNCİSİ olup Türkiye finallerine katılmaya hak kazanmıştır.

TÜBİTAK Proje Yarışmasında Bölge Birinciliği

İzmir’deki önemli tarihi yerlerin çocuklar için daha bilinir hale gelmesi üzerine geliştirilmiş olan projede; bireylerin, özellikle çocukların yaşadıkları kente kendilerini ait hissetmesi, İzmir’i sahiplenmeleri ve bu şehre ilişkin sorumluluk duyup onu daha yakından tanımalarını sağlamak hedeflenmiştir. Çalışmada “tarih-karikatür-mizah üçlüsü kullanılarak çocukların dikkatinin çekilmesi amaçlanmıştır. Çalışmanın karikatürleştirilme aşamasında karikatür eğitmenimiz Uğur Günel’in desteği olmuştur.
Bu önemli başarıdan dolayı öğrencimizi ve proje danışmanı Ebru Özümit’i tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz.

Merhaba
Soru ya da önerilerinizi yazabilirsiniz.
kapat